Meditrials Kliinik (2014-...)

 

Keskus loodi koostöös Medita Kliinikuga aastal 2014. Uuringukeskus töötas eriarstiabi pakkuva Medita Kliinikuga ühtsetes ruumides kuni 2018 aastani. 2018 laienesime SA TÜK kõrval asuvasse Lembitu 24 hoonesse. Lembitu 24 hoone on meditsiinilise tegevusega seotud juba 1930 aastatest, mil majas elas professor Ulrich Karelli perekond. Kirurgiaprofessor Ulrich Karell jõudis Eestis töötamise perioodil olla nii Tartu I haavakliiniku kui ka II haavakliiniku juhataja. Sõja lõpus (1944) oli professor Karell sunnitud lahkuma Saksamaale ja sealt edasi USA-sse. Ulrich Karell suri USA-s 1983. aastal ja 12 aastat peale kaasa surma (1995. aastal) müüs mehe lesk maja eestlastest omanikele ning selles asus tegutsema meditsiinifirma Semetron.

Meditrials Uuringukeskusel on hea meel jätkata meditsiinilise tegevuse traditsioone sellise väärika ajalooga hoones.

 

Oleme seadnud eesmärgiks areneda arvestatavaks kliinilisi ja teadusuuringuid läbi viivaks uuringukeskuseks Lõuna-Eestis ja olla usaldusväärseks partneriks kõigile kliiniliste uuringutega seotud huvipooltele. Oma töös juhindume järgmistest põhimõtetest: kvaliteet, innovatiivsus ja hoolivus. 

Reumatoloogia ja kroonilise valu keskus (2018-...)

2018 alustasime väljastpool teadusuuringuid reumaatiliste ja kroonilise valu all kannatavate patsientidele konsulteerimise ja raviteenuse osutamist.

Oleme tegelenud 5 aastat fibromüalgia sündroomi patsientide nõustamise, ravi ja elukvaliteedi ning töövõime taastamisega. Meie meeskond koosneb kogenud reumatoloogidest, valuõdedest ja psühhoterapeutist.

LÜHIDALT MEIE KESKUSEST:

Keskuse meeskond
Mart Kull, MD, PhD

Reumatoloog. Arst-õppejõud SA TÜ Kliinikumi sisekliinikus. Konsultant SA TÜK sporditraumatoloogia osakonnas ja Medita erakliinikus. Teadur Tartu Ülikoolis. 

 

Broneeri aeg vastuvõtule

Raili Müller, MD

Reumatoloog. Arst-õppejõud SA TÜ Kliinikumi sisekliinikus ja arst-konsultant Viljandi Haiglas. Doktorant Tartu Ülikoolis.

Annika Valner, MD

Reumatoloog, Arst-õppejõud SA TÜ Kliinikumi sisekliinikus. Doktorant Tartu Ülikoolis.

Triin Kull, MD

Günekoloog. Arst-konsultant Medita erakliinikus.

 

Broneeri aeg vastuvõtule

Kaire Kuškis, uuringuõde

8 aastast töökogemust erakorralise meditsiini osakonnas  (SA TÜ Kliinikum) ja Tartu Kiirabis. 

Kristiina Breede, uuringuõde